fbpx

Dirbtinis Intelektas (AI) tekstų rašyme. Padeda ar trukdo?

Liepos mėnesį socialiniuose tinkluose dalinomės patirtimi, apie tuomet dar visai naujai išėjusią „Adobe Photoshop“ Dirbtinio Intelekto (AI) funkciją, kuri, kompiuterio pagalba, generuoja objektus ir nuotraukų foną, kontekstą. Įraše rašėme „Rekomenduojame visiems išbandyti, gal net įtraukti šį įrankį į savo kuriamus projektus, tačiau tikrai nepakeisti visos darbo rutinos, o svarbiausia nebijoti, kad tai pakeis jūsų atliekamas užduotis.“, nes vos tik išpopuliarėjo Dirbtinis Intelektas (AI) kilo savotiška panika, kad jis pakeis daugelio žmonių darbus. Šiandien noriu pašnekėti, kaip Dirbtinis Intelektas (AI) generuoja tekstus ir ar tai iš tiesų yra įrankis, atimantis darbus.

 Dirbtinio Intelekto (AI) naudojimo tekstų rašymui pliusai.

Dirbtinis intelektas suteikia įspūdingų privalumų tekstų rašyme. Pirmiausia, jis gali greitai generuoti didelius kiekius teksto, sutaupydamas žmogaus laiką ir pastangas. Be to, dirbtinis intelektas gali optimizuoti teksto struktūrą ir gramatiką, padedant sukurti sklandžius ir profesionalius rašinius. Jis taip pat gali analizuoti didžiules duomenų bazes ir naudoti šią informaciją kuriant informuotus ir pagrįstus tekstus. Su dirbtiniu intelektu tekstų kūrimas tampa efektyvesnis ir rezultatyvus, suteikiant naudotojui galimybę pasinaudoti išsamesniu, tikslesniu ir aukštos kokybės turiniu.

Šią pastraipą, apie Dirbtinio Intelekto (AI) naudą rašant tekstus parašė pats Dirbtinis Intelektas (AI) ir iš esmės, tai yra tiesa. Tikrai naudojant Dirbtinį Intelektą (AI) galima: 

  • generuoti ilgus tekstus;
  • apdoroti didelius kiekius informacijos. 

Taip darbas tampa greitesnis ir efektyvesnis. Tačiau ginčyčiausi dėl gramatikos ir struktūros, bent jau lietuvių kalboje, nemokamo Dirbtinio Intelekto (AI) įrankio šiems aspektams atliepti neturime.

 Dirbtinio Intelekto (AI) naudojimo tekstų rašymui minusai.

Nors dirbtinis intelektas suteikia daug naudos tekstų rašyme, taip pat yra keli minusai, kuriuos reikia atsižvelgti. Pirmiausia, jis gali trūkdyti kūrybiškumui ir unikalumui, nes algoritmai dažnai remiasi įprastomis struktūromis ir modeliais. Taip pat, dirbtinis intelektas gali nepakankamai suvokti subtilias žmogiškas emocijas ar kontekstą, kuriuos žmogus natūraliai įtrauktų į tekstą. Be to, yra rizika, kad naudojant dirbtinį intelektą, bus skatinamas turinio nesąmoningumas ar netinkamumas, nes algoritmai gali pasikliauti mokymosi duomenimis, kuriuose yra nepageidaujamų nuostatų ar informacijos. Svarbu būti atsargiam ir kritiškai vertinti dirbtinio intelekto sukurtus tekstus, siekiant išvengti potencialių trūkumų.

Vėlgi, ir apie savo minusus Dirbtinis Intelektas (AI) parašė pats ir sutinku su visais argumentais. Taip pat norėčiau pridėti dar kelis minusus, kuriuos taip pat galima pastebėti. Grįžkime, prie anksčiau rašyto argumento dėl teksto klaidų, šioje pastraipoje jos netaisytos, todėl atidžiai neperskaičius teksto, jo kažkur kelti nerekomenduočiau. Dar vienas minusas, yra tas, jog Dirbtinio Intelekto (AI) įrankiai, kurie yra prieinami nemokamai, naudoja pasenusią, iki tam tikrų metų internete keltą informaciją, todėl bet kokiu atveju, norint gauti tikslius, pastaruosius įvykius atitinkančius tekstus reikėtų į tai investuoti.

Taigi, Dirbtinis Intelektas (AI) tekstų rašyme. Padeda ar trukdo?

Iš esmės, Dirbtinis Intelektas (AI) nei padeda, nei trukdo. Tai yra tik eilinis įrankis surinkti informaciją (jei ta informacija nėra pavaldi laikui), pasirinkti idėjų bei versti tekstus į užsienio kalbas (tą reikėtų daryti atsargiai ir atidžiai). Tačiau kaip ir bet kokia kita sritis, kurioje komunikuoji žmonėms, svarbu, jog jaustųsi emocija ir nuoširdumas, nes žmonės pasitiki žmonėmis, o ne kompiuterio programomis.

Straipsnį parengė:
Aistė Čėliūtė
Grafinio dizaino specialistė, soc. tinklų administratorė
El. paštas: aiste.celiute@digitasodas.lt