fbpx

UI/UX Tinklapio Dizainas

Šablono pritaikymas arba unikalaus dizaino kūrimas

Kas svarbu tinklapio dizaine?

Tinklapio dizainas – tai bene pagrindinė tinklapio dalis. Labai svarbu pagalvoti apie dizaino elementų vietą, dydį, spalvą, teksto šriftą, tarpusavio derėjimą, nes tai turi didelės įtakos lankytojų veiksmams. Mygtuko vieta ir spalva gali paskatinti lankytojus paspausti ant mygtuko ir padaryti norimą veiksmą. Sunkiai įskaitomas teksto šriftas arba jo dydis gali paveikti skaitytojų mažesnį skaitomumą. Šiomis dienomis vyrauja paprasti, minimalistiniai, neperkrauti dizainai, nes jie lengvai įskaitomi.

Įprastoms interneto svetainėm dažniausiai yra parenkamas šabloninis dizainas, kuris pritaikomas pagal verslo, prekės ženklo knygą ir funkcionalumą, o sudėtingesniems projektams dažniausiai kuriamas unikalus dizainas, kuris reikalauja didesnio funkcionalumo. Prieš išsirenkant dizaino šabloną ar prieš kuriant unikalų dizainą, yra apsirašomas norimas interneto svetainės funkcionalumas, norimi puslapiai ir koks turinys juose bus. Visą tai apsirašius yra išsirenkamas dizaino šablonas arba pradedamas kurti unikalus dizainas su aprašytais norimais dizaino elementais, spalvomis ir pan. Kūrybos procese verslui ir paslaugų teikėjui svarbu tarpusavyje bendradarbiauti, nes dažnai reikia peržiūrėti dizainą, reikia turinio, informacijos, kuri pritaikoma dizaine. Toks turinys, kaip nuotraukos ir tekstai yra svarbūs dizaino pritaikymo bei kūrybos procese, nes galima matyti bendrą dizaino vaizdą. Jei informacija bus keliama vėliau, dizainą daugelyje vietų gali reikėti perdaryti ar pertvarkyti, nes gali, pavyzdžiui, netilpti tekstas į elementą, nuotrauka nusikirpti netinkamose vietose. Kūrybos procese reikia nepamiršti ir mobiliųjų įrenginių, kuriems būtina pritaikyti dizainą, nes apie 80% pasaulio vartotojų internete naršo per mobiliuosius įrenginius.

Pritaikius dizainą arba suprogramavus unikalų dizainą, svarbu jį pratestuoti. Patikriname visus interneto svetainės dizaino ir funkcinius elementus, nes jei kas nors neveiks arba atrodys nekokybiškai, tai gali turėti įtakos vartotojų veiksmams. Atlikus testavimą ir baigiamuosius tvarkymo darbus, galima sėkmingai paleisti interneto svetainę į interneto platybes.

UI/UX interneto svetainės dizainas

30 €/val
  • Nuotraukų, vizualų kūrimas ir alt tekstai
  • Dizaino šablono pritaikymas, redagavimas
  • Unikalaus dizaino piešimas