fbpx

UI/UX Tinklapio Dizainas

Šablono pritaikymas arba unikalaus dizaino kūrimas

Kas svarbu tinklapio dizaine?

Tinklapio dizainas – tai bene pagrindinė tinklapio dalis. Labai svarbu pagalvoti apie dizaino elementų vietą, dydį, spalvą, teksto šriftą, tarpusavio derėjimą, nes tai turi didelės įtakos skaitytojų veiksmams. Mygtuko vieta ir spalva gali paveikti skaitytojus paspausti ant mygtuko ir padaryti norimą veiksmą. Sunkiai įskaitomas teksto šriftas arba jo dydis gali paveikti skaitytojų mažesnį skaitomumą, todėl tai gali privesti iki norimo veiksmo neatlikimo. Šiandien vyrauja paprasti, minimalistiniai, neperkrauti dizainai, nes jie lengvai įskaitomi.

Paprastom interneto svetainėm dažniausiai yra parenkamas šabloninis dizainas, kuris pritaikomas pagal verslo, prekės ženklo knygą ir funkcionalumus, o sudėtingesniems projektams kuriamas unikalus dizainas, nes reikalauja didesnio funkcionalumo, kurio negali išpildyti šablonas bei norint unikalumo. Prieš išsirenkant dizaino šabloną arba prieš kuriant unikalų dizainą yra apsirašomas norimas interneto svetainės funkcionalumas, norimi puslapiai ir koks turinys juose bus. Visą tai apsirašius yra išsirenkamas dizaino šablonas arba pradedamas kurti unikalus dizainas su aprašytais norimais dizaino elementais, spalvomis ir pan. Kūrybos procese verslui ir paslaugų teikėjui svarbu tarpusavyje bendradarbiauti, nes dažnai reikia peržiūrėti dizainą, reikia turinio, informacijos, kuri pritaikoma dizaine. Toks turinys, kaip nuotraukos ir tekstai yra svarbūs dizaino pritaikymo ar kūrybos procese, nes galima matyti bendrą dizaino vaizdą. Jei informacija bus keliama vėliau, dizainą daugumoje vietų gali reikėti perdaryti ar pertvarkyti, nes gali pvz.: netilpti tekstas į elementą, nuotrauka nusikirpti netinkamose vietose. Kūrybos procese reikia neužmiršti ir mobiliųjų įrenginių, kuriems būtina pritaikyti dizainą, nes bene 80% pasaulio vartotojų internete naršo per mobiliuosius įrenginius.

Pritaikius dizainą arba suprogramavus unikalų dizainą svarbu jį pratestuoti. Reikia pereiti per visus interneto svetainės dizaino ir funkcinius elementus, nes jei kažkas neveiks arba atrodys prastai, tai gali turėti įtakos vartotojų veiksmams. Atlikus testavimą ir baigiamuosius tvarkymo darbus galima sėkmingai paleisti interneto svetainę į interneto platybes.

Tinklapio dizaino darbai