fbpx

„Threads“ programėlė. Ar ji svarbi verslui? Kokia kultūra ten vyrauja?

Kas yra Threads?

„Threads“  – tai nemokama, vieša, tekstinių pokalbių programėlė, prie kurios prisijungė jau daugiau nei 100 milijonų žmonių. Threadsprogramėlės veikimas labai panašus į „X“ programėles (seniau vadintos Twitter“). Tad nekeista, kad nauja programėlė tapo dideliu konkurentu. Threads“ programėlės vartotojai gali rašyti įrašus, jais dalintis, sekti kitų žmonių paskyras, pridėti savo įžvalgas.

Ar Threads gali padėti verslui?

Teigiamos programėlės savybės:

„Threadsprogramėlė bus naudinga tiems verslams, kurių tikslinė auditorija yra jaunimas ir pats verslas nevengia atvirai pasisakyti. (Puikus tokio verslo pavyzdys – „Chazz chips“.) Tam įtakos turi programėlėje vyraujantis laisvas stilius, kuris nevengia ir pašiepti tam tikrų gyvenimiškų situacijų, žmonių ar grupių.

„Threads“ programėlė gali padėti verslui tiesiogiai bendrauti su tiksline auditorija neformalioje aplinkoje realiu laiku, taip yra lengviau užmegzti ryšį, bendrauti, kurti bendruomenę ar net ieškoti potencialių klientų. (Verta paminėti, kad didžioji dauguma programėlės naudotojų yra jaunimas.)

• Programėlė leidžia susieti profilį su  „Instagram“. Dėl šio privalumo galima lengvai dalintis vaizdiniu turiniu su sekėjais, pavyzdžiui, pristatyti esamus produktus, naujienas.

• Dėl vyraujančios auditorijos programėlėje, pravartu dalintis ir natūraliu turiniu – gamybos procesu, pakavimo ypatumais. Tinkamas vaizdinis turinys leis pasiekti konkrečią tikslinę auditoriją.

Vis dėlto programėlė turi ir minusų:

• Jei norėsite ištrinti savo paskyrą, tai galėsite padaryti, bet kartu išsitrins ir jūsų Instagram“ paskyra.

• Ribotas pasiekiamumas, kadangi programėlė daugiausiai dėmesio skiria konkrečioms temoms ir bendruomenėms, tai gali apsunkinti jūsų tikslinės auditorijos pasiekiamumą.

• Ribotas dalinimasis vaizdine medžiaga, kadangi daugiausiai dėmesio yra teikiama tekstams.

Kokia kultūra jau įsigyveno „Threads programėlėje?

Kaip skelbė ,,Instagram“ vadovas Adam Mosseri, ,,Threads“ programėlėje nebus skatinamos naujienos, tad nekeista, kad daugelis tų, kurie to tikėjosi, tokio turinio negauna. Tad pastebėjus, kokia yra „Threads“  programėlės esmė, žmonės gali nusivilti. „Threads“ tikslas yra sukurti aplinką, kurioje nebūtų vietos piktiems pokalbiams, todėl nors programėlė vis dar yra nauja ir daugelis nežino, koks turinys yra tinkamiausias, vyrauja nuoširdus tonas. Vis dėlto stebint auditorijos veiksmus Lietuvoje, galima matyti, kad daugelis žmonių siekia kurti juokingus įrašus (daugelis vartotojų dalinasi vaizdo įrašais iš namų, animacijomis, memais), o pagrindinis veiksmas, kuris ir sukuria prasmę įrašams – komentarai, kurie dažniausiai yra pašiepiantys.

Tad, kokios išvados?

• „Threads“ – tai dar viena nemokama programėlė, kuri gali tapti puikia galimybe jūsų verslui sukurti artimesnį ryšį su klientu, o gal net ir pritraukti naujų.

• Programėlė naudinga tik tiems, kurie nebijo laisvai bendrauti su savo tiksline auditorija.

• Įrašai bus įdomūs ir sulauks pasisekimo tada, kai jie bus provokuojantys ir skatinantys ne tik komentuoti ir pasidalinti reakcija, bet ir dalintis su draugais.

Straipsnį parengė:
Lidija Grikšaitė
Soc. tinklų administratorė
El. paštas: lidija.griksaite@digitasodas.lt